close

Доколку пребарувате филм/серија а неможете да ја најдете во пребарувањето или ја нема ве молиме испратете ни е-маил info@radiomk.info или пак СМС/Вибер: 078 286 756 со насловот на серијата/филомот..Ние ќе Ви ја овозможиме и информираме штом биде објавено јавно! Ви благодариме!

Топ видеа

www.ShoutCast.mk
1,890,031 Прегледи · 2 години пред

⁣ShoutCast.mk нуди услуга за аудио и видео стриминг преку интернет за физички и деловни корисници. Со услугата корисниците имаат можност да ги промовираат своите производи и услуги, да одржуваат предавања и презентации. Погодна е за пренос на настани во живо преку интернет, за телевизии и радија. Нудиме комплетно решение, вклучувајќи аудио/видео опрема за снимање, соодветен хардвер и софтвер, и конекција за емитување преку интернет.

⁣ShoutCast.mk се издвојува од другите радио хостинг компании поради тоа што има стабилен дата центар и доделува бесплатни стриминг сервери за официјалните радио и телевизиски станици ширум Македонија до 320kbps квалитет.

Дознајте повеќе кликнувајќи на линкот: ⁣https://www.shoutcast.mk/

www.ShoutCast.mk
1,856,593 Прегледи · 2 години пред

⁣Радио KISS FM Македонија LIVE YU - Турбо Фолк Радио спонзорирано од www.ShoutCast.mk - Македонија

⁣ShoutCast.mk нуди услуга за авидео стриминг преку интернет за физички и деловни корисници. Погодна е за пренос на настани, концерти во живо преку интернет, за ТВ Компании. Нудиме комплетно решение, вклучувајќи аудио/видео опрема за снимање, соодветен хардвер и софтвер, и конекција за емитување преку интернет.

⁣ShoutCast.mk се издвојува од другите радио хостинг компании поради тоа што има стабилен дата центар и доделува бесплатни стриминг сервери за официјалните радио и телевизиски станици ширум Македонија до 320kbps квалитет.

Дознајте повеќе кликнувајќи на линкот: ⁣https://www.shoutcast.mk/

www.ShoutCast.mk
1,847,067 Прегледи · 2 години пред

⁣Радио KISS FM Македонија LIVE Народни Македонски песни спонзорирано од www.ShoutCast.mk

⁣ShoutCast.mk се издвојува од другите радио хостинг компании поради тоа што има стабилен дата центар и доделува бесплатни стриминг сервери за официјалните радио и телевизиски станици ширум Македонија до 320kbps квалитет.

Дознајте повеќе кликнувајќи на линкот: ⁣https://www.shoutcast.mk/

www.ShoutCast.mk
1,846,133 Прегледи · 2 години пред

⁣Радио KISS FM Македонија LIVE YU - Балади Евергрин радио спонзорирано од www.ShoutCast.mk - Македонија.

⁣ShoutCast.mk нуди услуга за аудио и видео стриминг преку интернет за физички и деловни корисници. Погодна е за пренос на настани, концерти во живо преку интернет, за ТВ Компании. Нудиме комплетно решение, вклучувајќи аудио/видео опрема за снимање, соодветен хардвер и софтвер, и конекција за емитување преку интернет.

⁣ShoutCast.mk се издвојува од другите радио хостинг компании поради тоа што има стабилен дата центар и доделува бесплатни стриминг сервери за официјалните радио и телевизиски станици ширум Македонија до 320kbps квалитет.

Дознајте повеќе кликнувајќи на линкот: ⁣https://www.shoutcast.mk/

www.ShoutCast.mk
1,840,014 Прегледи · 2 години пред

⁣Радио KISS FM Македонија LIVE - Македоско забавно Радио спонорирано од www.ShoutCast.mk - Македонија

ShoutCast.mk нуди услуга за аудио и видео стриминг преку интернет за физички и деловни корисници. Со услугата корисниците имаат можност да ги промовираат своите производи и услуги, да одржуваат предавања и презентации. Погодна е за пренос на настани во живо преку интернет, за телевизии и радија. Нудиме комплетно решение, вклучувајќи аудио/видео опрема за снимање, соодветен хардвер и софтвер, и конекција за емитување преку интернет.

⁣⁣ShoutCast.mk се издвојува од другите радио хостинг компании поради тоа што има стабилен дата центар и доделува бесплатни стриминг сервери за официјалните радио и телевизиски станици ширум Македонија до 320kbps квалитет.

Дознајте повеќе кликнувајќи на линкот: ⁣https://www.shoutcast.mk/

www.ShoutCast.mk
1,790,508 Прегледи · 2 години пред

Zabraneto postavuvanje na drugi youtobe kanali ,sekoe postavuvanje na drugi kanali ke bide peijaveno do youtobe !


Follow Us
https://www.facebook.com/intv.au/

www.ShoutCast.mk
1,612,477 Прегледи · 2 години пред

⁣Miami detectives Mike Lowrey and Marcus Burnett must face off against a mother-and-son pair of drug lords who wreak vengeful havoc on their city.

www.ShoutCast.mk
1,285,468 Прегледи · 2 години пред

⁣Создадете сопствен видео портал од врвно ниво за споделување видеа и пренесување ТВ програма во живо до публика насекаде во светот. Досега екслузивно за водечки странски ТВ куќи и гиганти од типот на Youtube, сега на ваш дофат за мал дел од цените на светскиот пазар.

Мрежа ТВ почна да емитува експериментална програма поддржано од www.ShoutCast.mk

www.ShoutCast.mk
610,995 Прегледи · 2 години пред

Muzika, Tekst i Aranzhman: Jordan Mitev
Audio producent: Ljupcho Pavlovski
Audio produkcija: studio "Anastasija" - Skopje
Rezhija i Scenario: Jordan Mitev
Tehnichka realizacija, video montazha i postprodukcija: "BY ZATI"
ALL RIGHTS RESERVED!
TEKST:

TATKO
AH TATKO TATKO, DALI MISLISH TI NA MENE
AH TATKO TATKO, SRCE GORI ZNAJ PO TEBE
SAMO SE MOLAM, I OD TEBE MILOST BARAM
ZA TEBE GORAM, I OD BOLKA JAS KJE UMRAM

REF:
E, E , EJ,
TATKO SLUSNI ME, OVAA PESNA JA PEAM ZA TEBE
E, E, EJ,
TATKO CHEKAJ NE, GORE SO MAJKA NA EDNO MESTO
PAK DA SE ZBEREME

PRED GROBOT STOJAM, BOLKA STEGA SOLZI RONAM
KAZHI MI BOZHE, DALI GORE KJE GO VIDAM
ZA DA MU KAZHAM, KOLKU GRESHEV KOLKU ZHALAM
KAZHI MI BOZHE, ZA PROSHKA DA MU POBARAM

REF:
E, E , EJ,
TATKO SLUSNI ME, OVAA PESNA JA PEAM ZA TEBE...

AH TATKO TATKO, KOJ NE KAZNI KOJ NE PROKOLNA
BEZ POZDRAV TATKO, TIVKO OD NAS TI SI ZAMINA
I NE NI KAZHA, ZBOGUM VNUCHE ZBOGUM SINE
BAR USHE EDNASH, SILNO TATKO DA TE GUSHNEVME

REF:
E, E , EJ,
TATKO SLUSNI ME, OVAA PESNA JA PEAM ZA TEBE...

www.ShoutCast.mk
608,761 Прегледи · 2 години пред

#вакцина #vakcina #дац #александар #brasstet

* Кавер верзија на "Марина" од Роко Граната
* Cover version of "Marina" - Rocco Granata
* Stock material used in video


Special guest: Denis Jankulovski
Специјален гостин: Денис Јанкуловски - Космонаутко


Lyrics: Aleksandar Mitevski / Dragan Spasov
Brass Band: Brasstet Skopje
Accordion: Vojce Petrusev
Violin: Ilija Filipovski
Piano: Bobi Jorguseski


Текст: Александар Митевски / Драган Спасов
Дувачки состав: Брастет Скопје
Армоника: Војче Петрушев
Виолина: Илија Филиповски
Пијано: Боби Јоргушески


🔵 FACEBOOK: https://www.facebook.com/dac.aleksandar/
🔶 INSTAGRAM: https://www.instagram.com/dac.aleksan...
☎ Bookings Dac & Aleksandar : +38970340499


На денешен ден, 24 април лани, ја промовиравме "КОРОНА ЧАО" и токму на годишнината од оваа песна ви подаруваме нова. "Вакцина" е кавер на светски познатата "МАРИНА", во придружба на нашите музички пријатели, направена за добра забава. Верзијата е направена за еден ден, од идеја до реализација, со многу љубов :) Благодарност до нашата публика која е цело време со нас во целиот пандемиски период, а ние продолжуваме да и возвраќаме со многу љубов, позитивна енергија и насмевки..


Уживајте..
Александар и Дац


ВАКЦИНА (lyrics / текст)


Многу сака една Ангелина
да ја снема чумава од Кина,
во Србија се пиша за вакцина,
а можам да ја вакцинирам јас!


Антитела мери Ангелина,
и пие 24 витамина,
се би дала она за вакцина,
а пукнав да ја вакцинирам јас!


Рефрен:
Вакцина, вакцина, вакцина
за тебе и мене е спас,
Вакцина, вакцина, вакцина
ма, дај да те пелцувам јас!
Малце ќе те пецне, малце ќе те боцне,
ти треба знам вакцина,
вакцина љубовна.
Малце ќе те пецне, малце ќе те штрецне,
љубов знам ти треба
и малку на-на-на!


Многу сака таа Ангелина
да и дојде редот за вакцина,
од ѕвонење матичниот го шина,
а сакам да ја вакцинирам јас!


"Корона Чао" нејзе и е химна,
а куќна слава - термин за вакцина,
Фајзер, Спутник, Астра ил' од Кина,
а може да ја прими мојава...


Рефрен:
Вакцина, вакцина, вакцина
за тебе и мене е спас,
Вакцина, вакцина, вакцина
ма, дај да те пелцувам јас!
Малце ќе те пецне, малце ќе те боцне,
ти треба знам вакцина,
вакцина љубовна.
Малце ќе те пецне, малце ќе те штрецне,
љубов знам ти треба
и малку на-на-на!

www.ShoutCast.mk
443,069 Прегледи · 2 години пред

⁣Објавена песна на починатиот пејач Влатко Илиевски, со наслов „На нив сети се“. Песната ја направи Владимир Дојчиновски Дојчин и таа е посветена за сите деца во светот.
Наскоро се очекува промоција на цеде со голем број необјавени негови песни.

www.ShoutCast.mk
334,541 Прегледи · 2 години пред

⁣Создадете сопствен видео портал од врвно ниво за споделување видеа и пренесување ТВ програма во живо до публика насекаде во светот. Досега екслузивно за водечки странски ТВ куќи и гиганти од типот на Youtube, сега на ваш дофат за мал дел од цените на светскиот пазар.

Live Camera and Live weather from Monastery of St. Naum - Lake OhridProject supported by: Cuba Libre - Ohrid | www.cubalibre.mkDevelopment by 2S Studio | www.2sstudio.mkIdea by: Stojan Stojanovski 2S | www.stojanstojanovski.com-----....-------------------- Info | www.ohridinfo.com(project of 2S Studio)

www.ShoutCast.mk
307,871 Прегледи · 2 години пред

Muzika,Tekst i Aranzhman: Jordan Mitev
Na ovaa snimka za prv pat vo emisijata "Merak meana" bese pretstavena pesnata "Nazdravi za ljubov,Nazdravi za srekja". Za kratko vreme pesnata stana golem hit.

www.ShoutCast.mk
269,698 Прегледи · 11 months пред

Kiki lesendric i Piloti- Zaboravljeni - Beer fest Belgrade Live

www.ShoutCast.mk
236,834 Прегледи · 6 months пред

Subscribe to Tonika Records: http://bit.ly/1UuxJ1BTI BUDI TI - MARKO ŠKUGOR & KLAPA MADRE BADESSA, Soundtrack serije "Kumovi"Glazba: Tonči HuljićTekst: Vjekoslava HuljićAranžman: Tonči Huljić, Leo ŠkaroDownload:Apple Music - https://apple.co/3BXkC3qAmazon - https://amzn.to/3C1KUS5Listen:Spotify - https://spoti.fi/3vy13h1Deezer - https://bit.ly/TiBudiTi-DeezerTidal - https://bit.ly/TiBudiTi-Tidal© Tonika - Zabranjeno svako kopiranje video i/ili audio snimke i postavljanje na druge kanale!Video: PILOT studioCamera: Milan Latković, Darko DrinovacEditing and grading: NotengosMake up: Tončica BakovićFollow Marko Škugor:https://www.instagram.com/mark....oskugor.officialhttp #Kumovi #MarkoSkugor

www.ShoutCast.mk
226,757 Прегледи · 1 година пред

⁣➤Facebook : ⁣https://www.facebook.com/dragankojickebaofficial/

➤Instagram : ⁣https://www.instagram.com/dragankojickeba/

➤Twitter : https://twitter.com/dragankojickeba

➤D.K.KEBA YouTube channel : https://goo.gl/b1gzN4

⁣⁣
Peva: Dragan Kojić Keba
Pesma iz Albuma: Keba Loznica 2015
Objaveno: 2017 godine
Tekst pesme: Aldin Kuric
Video: Aleksandar Ristovski
Produkcija: Radio KISS FM & TV - Mreza Media DOO - Skopje.
Glumci: Makedonski Naroden Teatar

Pesma:

Moje su zelje jedno
A tebi svejedno
Dzaba mi smeh i
Suze moje baksuzne.
Ti mozda znas da volis
Ali mene ne
Sve snove da ostvaris
Ali bez mene
Ne mogu ti ja pomoci
Nije to u mojoj moci
Nek ti dragi Bog podari
Boljeg nego ja
Ne brini se ti za mene
Bicu ja kraj druge zene
Tako ce mi lakse biti
Sve preboleti
Mnogo ce dana proci
Al nece pomoci
Sve sto je s tobom bilo
Sad je nestalo
A zivot dalje tece
I kada opece
Zar nikad nema srece
Za ljubavi najvece
Refren 2X
Ne mogu ti ja pomoci
Nije to u mojoj moci
Nek ti dragi Bog podari
Boljeg nego ja
Ne brini se ti za mene
Bicu ja kraj druge zene
Tako ce mi lakse biti
Sve preboleti

www.ShoutCast.mk
195,651 Прегледи · 2 години пред

#aleksandar #dac #александар #дац #кометал #шампионе

🔵 FACEBOOK: https://www.facebook.com/dac.aleksandar/
🔶 INSTAGRAM: https://www.instagram.com/dac.aleksan...
☎ Bookings Dac & Aleksandar : +38970340499

Токму на овој ден, 19 мај 2002 година Кометал Ѓорче Петров стана европски шампион! Тоа беше успех кој ја сплоти нацијата и ни донесе моменти на радост и гордост на сите.

Тогаш, пред 18 години Александар Митевски напиша песна “КОМЕТАЛ ШАМПИОНЕ” која стана химна на нашите златни девојки. Токму на овој ден, АЛЕКСАНДАР И ДАЦ решија да направат “КАРАНТИНСКА” кавер верзија заедно со дел од нашите шампионки кои пееја со нас “од дома”. Благодарност (и тогаш и сега) до семејството КОСТОВСКИ кои ги помогнаа овие успеси и моменти за паметење. Истотака до Владимир Радиќ и комплетниот стручен штаб од тоа време.

Благодарност и до сите личности кои се вклучија во изработката на видео спотот од 2002 година (кадри кои се користат во нашето видео) и до ТОМАТО продукција која го изработи тоа видео издание.

Да се потсетиме уште еднаш на тие убави времиња на нашиот некогаш ракометен шампионски клуб и на девојките кои донесоа радост за сите нас.
КОМЕТАЛ ШАМПИОНЕ – 18 години потоа...

www.ShoutCast.mk
172,609 Прегледи · 2 години пред

⁣Видеото е превземено од социјалната мрежа Facebook и видеото е објавено без никакви рестрикции и забрани, односно одобрено за превземање и ре-емитување.


Поставено видеото на сервисот ShoutCast.mk.

Секоја регистрација добивате ваш сопствен профил и воедно линк кој можете да го препратите на вашите роднини и пријатели да бидат дел од Видео сервисот ShoutCast.mk и секоја покана ви носи поени пдносно добивате поени за секое видео објавено, коментирано, допаднато или покането пријател.

НАПОМЕНА:
Секое видео кое што ќе биде недопаднато поените ги губите односно ви се одземаат. Поените можете потоа да ги претворите во денари и да ви бидат исплатени на вашата банкарска сметка да закупите со поените рекламен простор или да промовирате Ваше видео кое ќе се прикажува многу често во пребарѕвањето на видео сервисот ShoutCast.mk и Македонската социјална Мрежа која што работи на истиот принцип како и сервисот ShoutCast.mk и сте воедно поканети www.mreza.mk.


Лозари Исток : https://www.youtube.com/channe....l/UC9wdaNc_lFBiVPCam

www.ShoutCast.mk
172,207 Прегледи · 2 години пред

⁣Serija „Crna svadba“ je psihološki triler kreatora Strahinje Madžarevića i Nemanje Ćipranića. Svetsku premijeru imala je na 27. Filmskom festivalu u Sarajevu. Prve dve epizode oduševile su publiku, a pred televizijske gledaoce serija stiže 23. oktobra! Iza ovog originalnog i drugačijeg TV projekta stoje produkcijska kuća Firefly i Telekom Srbija.
Radnja serije počinje u malom mestu u istočnoj Srbiji gde Mitar, inače miran i blag čovek, iznenada i na brutalan način ubija dvanaestoro svojih komšija. Pokušavajući da rasvetle motive zločina, Petar, pripadnik bezbednosne agencije i inspektori Tomić i Blagojević pozivaju Natašu, renomiranog psihologa, da kao sudski veštak utvrdi da li je Mitar psihički oboleo ili se iza zločina krije neki drugi motiv. Na put razotkrivanju misterije iza ovog zločina staju mnogi ljudski, ali neljudski faktori koji će uzdrmati sve okupljene oko brutalnih ubistava. Da li je u pitanju bolest, magija ili religija? Šta se krije iza priče koja nosi naziv po starom vlaškom obredu?

www.ShoutCast.mk
166,743 Прегледи · 2 години пред

Muzika, Tekst i Aranzhman: Jordan Mitev
ALL RIGHTS RESERVED!
Showing 1 out of 206