close

Доколку пребарувате филм/серија а неможете да ја најдете во пребарувањето или ја нема ве молиме испратете ни е-маил info@radiomk.info или пак СМС/Вибер: 078 286 756 со насловот на серијата/филомот..Ние ќе Ви ја овозможиме и информираме штом биде објавено јавно! Ви благодариме!

watermark logo

Следува

DAC & ALEKSANDAR - VAKCINA (Cover 2021)

608,761 Прегледи· 04/26/21
www.ShoutCast.mk
www.ShoutCast.mk
8 Претплатници
8

#вакцина #vakcina #дац #александар #brasstet

* Кавер верзија на "Марина" од Роко Граната
* Cover version of "Marina" - Rocco Granata
* Stock material used in video


Special guest: Denis Jankulovski
Специјален гостин: Денис Јанкуловски - Космонаутко


Lyrics: Aleksandar Mitevski / Dragan Spasov
Brass Band: Brasstet Skopje
Accordion: Vojce Petrusev
Violin: Ilija Filipovski
Piano: Bobi Jorguseski


Текст: Александар Митевски / Драган Спасов
Дувачки состав: Брастет Скопје
Армоника: Војче Петрушев
Виолина: Илија Филиповски
Пијано: Боби Јоргушески


🔵 FACEBOOK: https://www.facebook.com/dac.aleksandar/
🔶 INSTAGRAM: https://www.instagram.com/dac.aleksan...
☎ Bookings Dac & Aleksandar : +38970340499


На денешен ден, 24 април лани, ја промовиравме "КОРОНА ЧАО" и токму на годишнината од оваа песна ви подаруваме нова. "Вакцина" е кавер на светски познатата "МАРИНА", во придружба на нашите музички пријатели, направена за добра забава. Верзијата е направена за еден ден, од идеја до реализација, со многу љубов :) Благодарност до нашата публика која е цело време со нас во целиот пандемиски период, а ние продолжуваме да и возвраќаме со многу љубов, позитивна енергија и насмевки..


Уживајте..
Александар и Дац


ВАКЦИНА (lyrics / текст)


Многу сака една Ангелина
да ја снема чумава од Кина,
во Србија се пиша за вакцина,
а можам да ја вакцинирам јас!


Антитела мери Ангелина,
и пие 24 витамина,
се би дала она за вакцина,
а пукнав да ја вакцинирам јас!


Рефрен:
Вакцина, вакцина, вакцина
за тебе и мене е спас,
Вакцина, вакцина, вакцина
ма, дај да те пелцувам јас!
Малце ќе те пецне, малце ќе те боцне,
ти треба знам вакцина,
вакцина љубовна.
Малце ќе те пецне, малце ќе те штрецне,
љубов знам ти треба
и малку на-на-на!


Многу сака таа Ангелина
да и дојде редот за вакцина,
од ѕвонење матичниот го шина,
а сакам да ја вакцинирам јас!


"Корона Чао" нејзе и е химна,
а куќна слава - термин за вакцина,
Фајзер, Спутник, Астра ил' од Кина,
а може да ја прими мојава...


Рефрен:
Вакцина, вакцина, вакцина
за тебе и мене е спас,
Вакцина, вакцина, вакцина
ма, дај да те пелцувам јас!
Малце ќе те пецне, малце ќе те боцне,
ти треба знам вакцина,
вакцина љубовна.
Малце ќе те пецне, малце ќе те штрецне,
љубов знам ти треба
и малку на-на-на!

Прикажи повеќе

 0 Коментари sort   Сортирање според


Следува